Novinky

Čeští zástupci si pochvalovali sobotní atmosféru

První den Světového poháru v běžeckém lyžování v Novém Městě na Moravě přinesl výborné výkony sportovců, bezchybnou organizaci a v neposlední řadě také výbornou diváckou kulisu. Podél závodní tratě i na tribunách v cílovém prostoru fandily tisíce fanoušků, které neodradilo ani silné sněžení a teploty lehce pod nulou.

Zaplněná a do českých vlajek zbarvená tribuna ve Vysočina Areně aplaudovala především dvěma českým reprezentantkám. Kateřina Janatová si třináctým místem vylepšila životní maximum, Kateřina Razýmová se dokonce vešla do první desítky. „Před startem jsem fanoušky vnímala hodně, protože tady mám spoustu kamarádů a přišlo mi, že byli úplně všude. Chvilkami mě to tedy svazovalo, ale pak jsem byla ráda, že tam jsou a že se přišli podívat," říkala v cíli spokojeně desátá žena sobotního závodu, kterou doplnila také dvaadvacetiletá Janatová: „Není náhoda, že se mi povedlo zajet životní výsledek právě tady. Fanoušci mě táhli a atmosféra byla úžasná."

Fanoušci do vyšňořené Vysočina Areny docházeli dlouho před startem sobotního programu, k dispozici jim byly mimo jiné také velkoplošné obrazovky, živý komentář, DJ produkce a také speciální trať se zábavnými překážkami, kde si děti mohly vyzkoušet taje běžeckého lyžování.

„Jsem ráda za každého, kdo dorazil a fandil. Budu doufat, že nám pomohou také během neděle. Snad jsme je dnešními výkony navnadily," zadoufala Kateřina Razýmová, která se v neděli představí od 11:10 ve stíhacím závodě na 10 kilometrů klasickou technikou. Muži odstartují nedělní závod na 15 kilometrů ve 13 hodin.