Novinky

Druhé zlato pro Bolšunova, nejlepší z Čechů na 38. místě

Po triumfu na 15 km volně si Alexander Bolšunov ve Vysočina Areně dojel pro zlato i v klasické stíhačce. Ze sedmého místa se na stříbrnou pozici probojoval Nor Johannes Hoesflot Klaebo. Nejlepší z české reprezentace Petr Knop skončil na 38. příčce, o místo za ním dojel Adam Fellner.

Ruský běžec Alexander Bolšunov nedopustil v nedělním stíhacím závodu na 15 km klasicky žádné drama. Velká bitva se v závěru strhla mezi trojicí norských reprezentantů, kteří do cílové rovinky vjeli bok po boku. Druhou příčku nakonec vybojoval Johannes Hoesflot Klaebo, třetí byl Simen Hegstad Krueger a včerejší bronzový medailista Sjur Roethe skončil na čtvrtém místě.

Češi v nedělním závodě opět nebodovali. O dvě místa si polepšil Petr Knop, který dojel do cíle na 38. příčce, za něj se zařadil Adam Fellner. Další čeští běžci se seřadili na 55. až 66. místě.