Novinky

Razýmová si ve stíhačce o dvě místa polepšila, Johaugová suverénně první

Kateřina Razýmová si ve své oblíbené disciplíně 10 km klasicky vylepšila umístění ze závodu volnou technikou a v nedělní stíhačce dojela osmá. Stupínek za elitní patnáctkou skončila Kateřina Janatová. Závod suverénně ovládla vedoucí žena seriálu Norka Therese Johaugová.

Českým reprezentantkám se i v nedělním programu Světového poháru ve Vysočina Areně dařilo. Kateřina Razýmová si osmým místem vyjela třetí nejlepší výsledek kariéry. „Osmé místo beru, ale trochu mě mrzí to jedno místo. V posledním kilometru jsem nestačila na Kerttu Niskanenovou, se kterou jsem bojovala od začátku. Ještě to šlo o místo vylepšit," řekla v cíli Razýmová. Oproti včerejšímu závodu osmadvacetiletá reprezentantka už netrpěla nervozitou. „Bylo to úplně jiné než v sobotu. Užila jsem si to před startem i samotný závod," dodala spokojeně.

Kateřina Janatová si připsala další cenné umístění v top 20 – cílem projela jako šestnáctá a zaznamenala druhý nejlepší výsledek kariéry. „Hodnotím to víc než nejlepší. Nečekala jsem to."

Vítězka sobotního závodu volnou technikou Therese Johaugová nastupovala do stíhačky s 33vteřinovým náskokem a nedala soupeřkám šanci. V dramatickém finiši o zbývající stupně vítězů byla nejrychlejší Ruska Natalija Něprjajevová, která stejně jako v sobotu brala stříbro, o třetí příčce musel rozhodnout až fotofiniš. Bronz nakonec získala Norka Ingvild Flugstad Oestbergová, která odsunula na čtvrté místo krajanku Heidi Wengovou.

Petra Nováková si oproti sobotnímu závodu polepšila na 36. příčku, Sandra Schützová a Petra Hynčicová uzavřely první padesátku.

Top